Blacha trapezowa Szczecin Police

Blacha trapezowa jest wyjątkowa dzięki swej prostocie i wyrazistej formie.

Pozwala realizować efektywne konstrukcje, które często przełamują tradycyjny podział pokrycia na dach i fasady. Szeroka rozpiętość grubości, możliwość cięcia na wymiar i bogata kolorystyka, stwarzają nieograniczone możliwości jej zastosowania. Pozwala realizować efektywne konstrukcje, które często przełamują tradycyjny podział pokrycia na dach i fasady.

Szeroka rozpiętość grubości, możliwość cięcia na wymiar i bogata kolorystyka, stwarzają nieograniczone możliwości jej zastosowania.

  • Blacha trapezowa osłonowa jest uniwersalnym materiałem, który doskonale sprawdza się do obudowy lekkich konstrukcji typu: wiaty i garaże, ogrodzenia, pokrycia wiatrołapów czy podwieszane sufity. Może być również wykorzystywana do wykonania lekkiej obudowy obiektów przemysłowych nawet o znacznych rozmiarach, które nie wymagają utrzymywania w nich wysokiej temperatury np. hale magazynowe.
  • Bardziej wytrzymałym rozwiązaniem jest natomiast blacha trapezowa konstrukcyjna, przeznaczona do wykonywania warstwy nośnej przekryć dachowych. Z tego względu jest często wybierana do obiektów usługowych, przemysłowych czy rolniczych. Jest dostępna w wielu wariantach profilowań, dzięki czemu można ją łatwo dobrać pod kątem nośności danego obiektu.

Blachy trapezowe

to ekonomiczny materiał do krycia dachów i elewacji. Szeroki wybór profili – od wysokości 6 mm do 60 mm – oraz rodzajów blachy (ocynkowane, powlekane) pozwala na różnorodne zastosowanie ich na dachach i elewacjach, bramach i ogrodzeniach oraz konstrukcjach nośnych w budownictwie indywidualnym i przemysłowym.

Blachę trapezową o niskim profilu można stosować do krycia powierzchni elewacyjnych (TRB6 – TRB60) i dachowych (TRB14 – TRB60) domów jednorodzinnych, garaży oraz małych obiektów handlowych. Natomiast wyższe profile, z uwagi na swoją wytrzymałość, znajdują zastosowanie na dachach o dużych rozpiętościach i w konstrukcjach nośnych. Najwyższe z profili (TRB50 – TRB60) wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych. Te najwyższe  stosuje się w konstrukcjach nośnych, o znacznych rozpiętościach (dachy płaskie izolowane o dużych powierzchniach) i do wykonywania stropów.

Blachy trapezowe charakteryzują się wytrzymałością, sztywnością konstrukcji i ekonomicznością zastosowania.

Zastosowanie:
  • krycie dachów
  • krycie elewacji
  • jako element konstrukcji