Pręt kwadratowy

Wykonane z wysokogatunkowej stali pręty ciągnione kwadratowe przeznaczone są w budownictwie do tworzenia i łączenia zaawansowanych konstrukcji stalowych. Mogą być także stosowane do wykonywania nowoczesnych i stylowych bram wjazdowych na posesje i parkingi, ogrodzeń, kratownic, wszelkiego typu balustrad czy kwietników. Pręty ciągnione kwadratowe wykorzystywane są również w branży metaloplastycznej jako tworzywo w kowalstwie artystycznym, w produkcji elementów małej architektury, takich jak kute ławki ogrodowe czy ozdobne latarnie.

Stalowe pręty ciągnione kwadratowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością na czynniki mechaniczne, takie jak rozciąganie czy uderzenia. Wyróżniają się również mocnym i trwałym łączeniem. Produkt odporny jest ponadto na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych oraz na korozję.

Do wykonania prętów ciągnionych kwadratowych wykorzystuje się różne gatunki stali, w tym S235JR, S235JRC+C, S355J2, C45, które różnią się pomiędzy sobą zawartością węgla, decydującego o twardości i sprężystości stali.