Pręt żebrowany

Stal zbrojeniowa to nieodłączny element każdej budowy- jest to materiał niezwykle odporny na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Pręty zbrojeniowe mają wszechstronne zastosowanie w budownictwie. Wykorzystywane są przy stawianiu fundamentów, ław, belek stropowych, a nawet wieńców. Dodatkowo są głównym elementem w budowie balkonów, tarasów oraz schodów. Utworzony dzięki połączeniu stali zbrojeniowej z betonem żelbet, wyróżnia się wysoką wytrzymałością oraz trwałością.

Pręty żebrowane w naszej ofercie wykonane są z wysokojakościowej stali węglowej. Jest to materiał nierdzewny, zapewniający wysoką odporność na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, wilgoci, promieniowania UV, a także skrajnych temperatur. Produkt z powodzeniem wykorzystuje się w zbrojeniach – połączenie żelaza i stali zapewnia konstrukcji wzmocnienie i stabilność.

Zalety zastosowania prętów żebrowanych

Pręty żebrowane wykorzystywane są w przemyśle budowlanym, szczególnie do wznoszenia konstrukcji żelbetonowych. Beton zbrojony stalą jest bardziej wytrzymały, odporny na naprężenia i wynikające z tego uszkodzenia. Konstrukcja, bez względu na jej rozmiar, zyskuje większą stabilność. Zwiększają się też jej właściwości wytrzymałościowe. Popularną metodą zbrojenia betonu jest układanie prętów w siatki. W naszej ofercie znajdziesz gotowe siatki zbrojeniowe, które przygotowujemy również w niestandardowych rozmiarach.

Oferta prętów do zbrojeń

Zbrojenie prętami żebrowanymi wykorzystywane jest w konstrukcjach o różnych rozmiarach i przeznaczeniu. Dlatego oferujemy szeroki wybór wariantów tego typu artykułów w kilkunastu wymiarach. Asortyment obejmuje pręty żebrowane ze stali o najwyższej klasie wytrzymałości (A-III), średnicy od 5 do nawet 32 mm i gatunkach B500SP, B500B oraz BSt500S.